Tel: 505138090

Kup teraz !

darmowa dostawa

Zamówienia powyżej 250 zł

godziny pracy

Pon- Piątek : 10.00 - 18.00

Sobota : 10.00 - 14.00

Zwroty

Do 14 dni po dostawie

Nie masz produktów w koszyku.

Suma częściowa: 0,- zł

Sztućce posrebrzane, platerowane Hefra

Sztućce oraz zastawy już od setek lat stanowią przedmiot szczególnej uwagi. To niezwykle cenne wyroby, słynące z ciekawego wzornictwa, precyzji wykonania, a nade wszystko bogactwa formy. To już nie tylko przedmioty codziennego użytku, ale przede wszystkim sztuka zamknięta w małej formie. Niezwykłe wzornictwo podpowiada nam jednak, że sama produkcja tych drogocennych przedmiotów jest skomplikowana i zasługuje na wysoką cenę.

Jedną z najbardziej znanych i szanowanych jest Warszawska Fabryka Platerów Hefra. Jej powstanie sięga lat 50` ubiegłego wieku. Na uwagę zasługuje głównie sposób produkcji wyrobów Hefra. Tak jak przed laty, tak i dziś do procesu powstania tych przedmiotów przywiązuje się ogromną wagę. Należy przy tym wspomnieć także, że sztućce są ręcznie polerowane, co widać już na pierwszy rzut oka. Ich zadaniem jest zdobić stoły koneserów i kolekcjonerów, a nie tylko służyć jako narzędzie.

Warto pochylić się nad historią fabryk w których produkowano wyroby i sztućce platerowane na ziemiach polskich. Pierwszym zarządcą powstałej w 1824 roku Fabryki Wyrobów Platerowanych był francuski przedsiębiorca – Alfons Fraget. To właśnie od jego nazwiska fabryka zawdzięcza swą nazwę. Nie on jednak był twórcą potęgi przedsiębiorstwa, a jego brat, który niedługo po powstaniu dołączył do zarządu. Od tej właśnie pory możemy mówić o wielkim jej sukcesie. Najpiękniejsze kolekcje możemy oglądać do dnia dzisiejszego w polskim i petersburskim muzeum.

Wyroby posrebrzane, jak cukiernice, świeczniki i sztućce, to nie tylko zasługa Frageta. Juliusz Józef Henneberg, będący dawnym mistrzem tokarskim w zakładach Frageta, postanowił otworzyć własny zakład i swoim nazwiskiem sygnować, to czego nauczył się przez wszystkie lata u francuskiego zarządcy. Jego srebrne wyroby cieszyły się dużą popularnością i brały udział w wielu prestiżowych wystawach, zdobywały nawet nagrody, jednak to Fraget został uznany mistrzem platernictwa.

Sztućce srebrne Hefra

W 1961 roku rozpoczyna się historia firmy Hefra, która powstała z połączenia zakładów Frageta i braci Henneberg. Wielkim sukcesem jest fakt, że firma prosperuje do dnia dzisiejszego upiększając najznamienitsze stoły. Mając za sobą tak wspaniałą tradycję stara się ją najefektywniej kontynuować, co się niewątpliwie udaje. Sztućce Hefra to połączenie elegancji, dobrego stylu i funkcjonalności. Świadczy o tym fakt, że wyroby posrebrzane Hefra znajdują się w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i Kancelarii Prymasa Polski.

Hefra to sztućce srebrne, posrebrzane i stalowe. Odnajdziemy wśród nich znakomite wzory kolekcji : Księstwo Warszawskie, Rapsodia, Aleksandra, Carmen, Toskania, Spaten czy motywy: Wschodni, Romański, Angielski, Francuski, Amerykański.

Jak się zatem okazuje smaczne jedzenie, wykwintne obiady i kolacje będą niczym bez odpowiedniej zastawy. Srebrne lub posrebrzane sztućce nadadzą posiłkom wyjątkowego uroku i klasy. Warto także przyozdobić nasze stoły takimi przedmiotami, jak: cukiernice, świeczniki,patery czy tace. Nasz stół będzie przy tym doskonałą dekoracją.

 

patery.com.pl
patery.com.pl
patery.com.pl
patery.com.pl
patery.com.pl
patery.com.pl