Srebrne tace

Srebrne tace

Srebrne tace wykonane ze srebra to 925 nie tylko oznaka bogactwa. Jak się okazuje ten wyjątkowy kruszec ma także wartościowe właściwości prozdrowotne. Nie bez kozery w dawnych czasach używano srebrnych pojemników do przechowywania żywności. Natomiast srebrne dukaty przedłużały zdatność wody pitnej na okrętach. Srebrna taca jest więc nie tylko ładne, ale również i praktyczne.

Właściwości zdrowotne srebra

Najczęściej używane w produkcji jest srebro 925, a więc stop ,który zawiera 92,5% czystego kruszcu. Zrobione z niego elementy zastawy i sztućce srebrne mają właściwości odkażające oraz przeciwgrzybicze, w jamie ustnej, w wyniku działania śliny wydzielają srebro koloidalne, które funkcjonuje jak naturalny antybiotyk. Srebro jest też wciąż używane w filtrach wody na pokładach samolotów czy w filtrach powietrza. Zaleca się również, aby do karmienia niemowląt używać srebrnej łyżeczki, co pomoże wzmocnić ich odporność. Zastawa wykonana ze srebra jest tym bardziej wskazana dla osób, które zmagają się z alergią na nikiel.

Srebro w Twoim domu

Luksusową ozdobą każdego domu staną się tace srebrne i patery srebrne. Podawane na nich dania przez dłuższy czas utrzymają apetyczną świeżość. Tak samo, przez dłuższy czas świeżość zachowa tort serwowany z takiej patery srebrnej. Jest to niezwykle ważne, jeżeli wyprawia się wiele imprez okolicznościowych dla znajomych. Zaznaczmy też, że wyglądają one po prostu fenomenalnie. Wypolerowane srebro świetnie się błyszczy i odbija promienie słoneczne.

Wzornictwo

Aktualnie na rynku możemy wybierać wśród licznych wzorów naczyń srebrnych. Jeżeli pociąga nas minimalizm, możemy zdecydować się na proste, kwadratowe lub prostokątne srebrne tace bez żadnych zdobień. Jeśli jednak zależy nam na odrobinie luksusu, wybierzmy naczynia grawerowane, stylizowane na antyki. Ich formy są zwykle bardziej bogate, nieznacznie ażurowe, ozdobione motywami kwiatowymi lub ornamentami. Za ich pomocą będziemy mogli cofnąć się w czasie w trakcie podwieczorku i poczuć się jak przedstawiciele dawnej arystokracji.

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 137

Ustaw kierunek malejący
Strona
na stronę
Co to jest? Sprawdź "Zapamiętaj mnie" wobec dostęp Twój koszyk na tym komputerze, nawet jeśli nie jesteś zalogowany.