Srebrne talerze

Srebrne talerze. Srebro 925

Srebrne talerze wykonane ze srebra próby 925. Wysokiej jakości produkty firmy Zaramella Argenti przeznaczone do uzupełnienia srebrnej zastawy stołowej. Już w starożytności w Grecji i Rzymie elity społeczne używały przy stole metali szlachetnych takich jak : srebro i złoto. Wyjątkiem były kultury azjatyckie: Japoni i Chiny, które korzystały z cermiki, porcelany i wyrobów drewnianych lakierowanych.Talerze srebrne jak i inne elementy wykonane z tego metalu miały dłużej zachowywać świeżość pokarmów, poprawić smak, wzbogacić wrażenia wizualne oraz przede wszytkim zabezpieczyć spożywajacych posiłki przed chorobami a nawet zatruciami. Miały  chronić także najbogatszych przed śmiercią podczas występowania zarazy. Srebra używano także do leczenia chorób i rannych żolnierzy. Biedniejsi obywatel musieli się obyć sztućcami gorszej jakości wykonanymi z drewna, a póżniejszym okresie ze stopu różnych metali, takich jak cyna, ołów czy mosiądz.

Srebro próby 925 Zaramella Argenti

Talerze wykonane ze srebra 925 w połączeniu ze sztućcami i naczyniami srebrnymi utworzą piękną i szlachetną zastawę stołową a każdy posiłek zamieni się w ucztę dla wszystkich zmysłów. Srebro 925, to stop tego szlachetnego metalu, który zawiera 92,5% czystego kruszcu. Srebro jest też wciąż używane w filtrach powietrza i wody i wielu innych produktach przemysłowych, jubilerskich i leczniczych. Srebrna łyżeczka pomoga zabezpieczyć niemowleta i dzieci przed infekcją.

Jakość srebra

Aktualnie na rynku możemy wybierać wśród licznych wzorów talerzy srebrnych. Jeżeli pociąga nas minimalizm, możemy zdecydować się na proste, kwadratowe lub prostokątne srebrne talerze bez żadnych zdobień. Jeśli jednak zależy nam na odrobinie luksusu, wybierzmy naczynia grawerowane, stylizowane na antyki. Ich formy są zwykle bardziej fikuśne, nieznacznie ażurowe, ozdobione motywami kwiatowymi lub ornamentami. Za ich pomocą będziemy mogli cofnąć się w czasie w trakcie podwieczorku i poczuć się jak na królewskim czy książecym dworze.

Srebro 925 Sterling Silver

Wszystkie nasze wyroby srebrne posiadają certfikat jakości srebra producenta oraz państwową laserową próbę probierczą  925.

 

Ładuję...
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 93

Ustaw kierunek malejący
Strona
na stronę
Co to jest? Sprawdź "Zapamiętaj mnie" wobec dostęp Twój koszyk na tym komputerze, nawet jeśli nie jesteś zalogowany.